Nemeleme, vzděláváme!

Naše vlastní vzdělávací materiály o lososovitých rybách!Dny evropského dědictví 2021

V rámci akce Dny evropského dědictví jsem se připojili 11. září 2021 k programu otevřených památek v rámco Obce Rapotín.
Voda v krajině 2021

13. - 14. srpna 2021 jsme realizovali pro veřejnost kulturně vzdělávací akci na téma "Voda v krajině". Za přítomnosti ekologů a hydrobiologů byl dětem i dospělým zprostředkován náhled na život pod vodní hladinou a objasněn důvod, proč je voda nepostradatelný živel nejen pro člověka.

Akce byla ralizována za podpory obce Rapotín, a při spolupráci s MAS Šumperský venkov. Projekt byl podpořen Nadací Via v programu Živá komunita.
Nemeleme, vysíláme on-line!

Připravujeme pro Vás pravidelně on-line vysílání REITENDORF MILL SESSION. Jedním ze streamů bylo vystoupení improvizační hudební formace Instant Christmas Band


Nemeleme, fotíme!

Připravili jsme pro Vás fotosoutěž na téma "voda v krajině". Pošlete nám fotografie s touto tématikou z České republiky do 1.8.2021. Objektem zachyceným na fotografii může být voda v krajině v různých podobách a souvislostech. Odborným garantem fotosoutěže je profesionální fotograf Patrik Sláma působící v Národním technickém muzeu. Patnáct vybraných fotografií bude vystaveno a bude dále soutěžit o přízeň návštěvníků osvětového dne k tématu "Voda v krajině", který se uskuteční na mlýně Reitendorf 13. - 14. srpna 2021 v rámci kulturně vzdělávací akce Voda v krajině. Jeden fotograf může přihlásit maximálně dvě soutěžní fotografie a výherci se mohou těšit na hodnotné ceny.

Akce je ralizována za podpory obce Rapotín. Projekt byl podpořen Nadací Via v programu Živá komunita.


Podívejte se na výtězné fotografie!
Nemeleme, vypouštíme!

V květnu roku jsme ve spolupráci s Českým rybářským svazem, z. s. vypustili do řeky Losinky celkem 20.000 kusů plůdku pstruha obecného potočního. Moc děkujeme všem, kteří se akce zúčastnili!Nemeleme, realizujeme se!

Minulý rok jsme úspěšně dotáhli do finále společně s Ministerstvem kultury a Národním památkovým ústavem prohlášení dochovaného pohonu bývalého mlýna a truhlárny movitou kulturní památkou. Ponceletovo vodní kolo společně s dochovanými transmisemi je od dubna 2020 na seznamu kulturních památek.

Zajímá Vás tato technologie? Stačí když nás kontaktujete a domluvíte si termín možné prohlídky dochované památky.


Kontaktujte nás!Nemeleme, provázíme!

Naši památku jsme představili klubu ASTRA.Den otevřených dveří - 29. 8. 2020

Díky dotačnímu titulu obce Rapotín jsme získali finanční podporu pro uspořádání dne otevřených dveří, kde jsme představili zájemcům dochovanou památku. Akce se uskutečnila 29. 8. 2020. K tomuto datu byla také vytvořena infocedule k dochované technologii, která byla v rámci dne odhalena.

Na akci byl představen pilotní projekt spolupráce spolku Nemeleme, z. s. se dvěma zahraničními partnery, který je podpořen v rámci podpory bilaterální spolupráce z Fondů EHP a Norska v programovém období 2014-2021.